Atrakcje

Polecane miejsca w Nasielsku i okolicach

Atrakcje turystyczne

Atrakcyjne miejsca w Gminie

 • Baszta w Nasielsku

  Warto zobaczyć również nasielską „basztę”, która powstała ok. 1920 roku i stanowiła funkcję transformatora.
  W 2014 roku „basztę” odrestaurowano i nadano jej nowy blask. Dziś miejsce to stanowi pewnego rodzaju centralne miejsce Nasielska.
  Nawiguj › Szczegóły ›
 • Wiatrak kozłowy

  Wiatrak kozłowy "Koźlak" zlokalizowany w Krzyczkach Szumnych, na terenie obiektu Nosselia, jest najstarszym typem wiatraka występującym na ziemiach polskich. Cechą charakterystyczną wiatraka Koźlak jest t to, że cały budynek wraz ze skrzydłami jest obracany wokół pionowego, drewnianego słupa tzw. sztembra.
  Nawiguj › Szczegóły ›
 • Stara szkoła

  Stara Szkoła jest budynkiem zabytkowym. Została zbudowana w 1926 roku w Dębinkach według projektu Stanisława Witkiewicza na zlecenie Ministerstwa Edukacji. Jako zbiorcza szkoła gminna funkcjonowała do 1975 roku. Kiedy zbudowano nowoczesny budynek szkolny, w starym zamieszkali nauczyciele. Objęta została ochroną konserwatora zabytków i przez 30 lat figurowała w rejestrze zabytków.
  Nawiguj › Szczegóły ›
 • Dolina Wkry

  Dolina Wkry (miejscowości: Cieksyn, Borkowo, Dobra Wola, Lelewo, Zaborze) to miejsce, które idealnie wpisuje się w trend turystyki weekendowej.
  Nawiguj › Szczegóły ›
 • Kościół w Cieksynie

  W Cieksynie natomiast możemy podziwiać kościół parafialny św. Doroty, w ścianach którego wmurowane są kule armatnie pochodzące z okresu wojny polsko-bolszewickiej. Styl tego Kościoła jest gotycko-renesansowy. Na ścianach nawy figurują nagrobne płyty biskupa Jana Borkowskiego oraz jego brata.
  Nawiguj › Szczegóły ›
 • Kościół w Nasielsku

  Najtrwalszym śladem przeszłości, tradycji, historycznych wydarzeń związanych ze skrawkiem Ziemi Nasielskiej są zabytki architektury. Na szczególną uwagę zasługuje neogotycki kościół pw. św. Wojciecha w Nasielsku. Budowę kościoła rozpoczęto w roku 1898, na miejscu poprzedniego murowanego z 1445 roku.
  Nawiguj › Szczegóły ›
 • Lotnisko Chrcynno

  W odległości 3 km od Nasielska znajduje się należące do Aeroklubu Warszawskiego lotnisko w miejscowości Chrcynno, gdzie można skoczyć ze spadochronu, odbyć lot motolotniowy czy paralotniowy.
  Nawiguj › Szczegóły ›
 • Most Amigos

  W Cieksynie można spotkać barwy rodem z meksykańskich kilimów i makatek- a mowa tutaj o atrakcji wsi jaką jest właśnie most Amigos , stworzony przez Stowarzyszenie Artystyczno-Społeczne SKAFANDER i mieszkańców Cieksyna : Zuzannę Ropielewską, Mariusza Szota i Stanisława Stankiewicza , w ramach funduszu sołeckiego.
  Nawiguj › Szczegóły ›
 • Pomnik w Borkowie

  Borkowo  - Pomnik upamiętniający bitwę nad Wkrą w sierpniu 1920 roku oraz pozostałości mostu, o który toczyły się w 1920 roku walki. Ów potyczka toczyła się z bolszewikami w ramach tzw. "bitwy warszawskiej". W Borkowie, co roku, zawsze w sobotę po 15 sierpnia odbywa się uroczystość ku pamięci bohaterów wojny polsko-bolszewickiej w związku z rocznicą "Bitwy nad Wkrą".
  Nawiguj › Szczegóły ›
 • Szlak kolorowych drzew

  W krajobraz Cieksyna wpisany jest jedyny w swoim rodzaju Szlak Kolorowych Drzew. W jego skład wchodzą cztery unikalne drzewa-rzeźby: Drzewo Różowe, Drzewo Pomarańczowe, Drzewo Cytrynowe oraz Drzewo Turkusowe, których twórcami są Kinga i Mirosław Szczypek ze Stowarzyszenia Artystyczno-Społecznego SKAFANDER oraz Jarosław Urbański artysta rzeźbiarz z Chojnic. Warto też wspomnieć o pięknie wykonanej wiacie przystankowej i mostku "Amigos".
  Nawiguj › Szczegóły ›
 • Tablica olimpijska

  Nasielsk jest wyjątkowym miastem, które może pochwalić się tym, iż przyszło w nim na świat dwoje podwójnych Mistrzów Olimpijskich. Dwie osobistości, które na zawsze weszły do historii polskiego i światowego sportu. Dwie osoby, w których biografiach jako miejsce urodzenia widnieje NASIELSK i które nigdy nie wyrzekły się tego, gdzie przyszły na świat. Dwie postaci, z których jako nasielszczanie byliśmy i jesteśmy dumni: Pani Renata Mauer-Różańska (złota medalistka olimpijska w strzelectwie na Igrzyskach Olimpijskich w Atlancie w 1996 roku i w Sydney w 2000 roku) oraz Pan Tomasz Majewski (złoty medalista olimpijski w pchnięciu kulą na Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie w 2008 roku i w Londynie w 2012 roku).
  Nawiguj › Szczegóły ›