Opis

Most Amigos

W Cieksynie można spotkać barwy rodem z meksykańskich kilimów i makatek- a mowa tutaj o atrakcji wsi jaką jest właśnie most Amigos , stworzony przez Stowarzyszenie Artystyczno-Społeczne SKAFANDER i mieszkańców Cieksyna : Zuzannę Ropielewską, Mariusza Szota i Stanisława Stankiewicza , w ramach funduszu sołeckiego.

Chcieliśmy poprzez nadanie konkretnych i wyraźnych kolorów zmienić oblicze mostku , który jest „furtką „ ze wsi do otaczającej ją, przepięknej natury . Kolory zaczerpnięte z kilimów meksykańskich mają za zadanie ożywić naszą szarą rzeczywistość, pobudzić do działania. Nazwaliśmy ten most Amigos co po hiszpańsku znaczy Przyjaciele. Myślę , że będzie to miejsce spotkań wielu przyjaciół . Mieliśmy jeszcze jedno przesłanie, które widnieje na tablicy wraz z nazwą mostu i nazwą rzeki Nasielna- „Bądźmy przyjaźni środowisku”. Coraz częściej zauważamy „niczyje” śmieci w miejscach pozornie najmniej ,a zarazem najbardziej widocznych: lasach, w rowach, nad rzeką , pod mostami itp.

"Takim właśnie miejscem jest mostek przy ulicy Sportowej, który z malowniczego miejsca powoli staję się wysypiskiem śmieci. Mamy nadzieję , że nadanie mu nowego kolorowego wyglądu oraz postawienie tablicy zawierającej hasło ekologiczne zatrzyma ten proces i budząc ciekawość wzbudzi szacunek do otaczającej natury."
- mówi Kinga Szczypek

Dojazd

Jak do nas trafić

  • Adres

    ul. Sportowa
    05-192 Cieksyn

  • Współrzędne

    N 52.571574
    W 20.663258

Nawiguj Mnie