Wideo reportaż

Nasielsk w wideo obiektywie

Opis

Szlak kolorowych drzew

W krajobraz Cieksyna wpisany jest jedyny w swoim rodzaju Szlak Kolorowych Drzew. W jego skład wchodzą cztery unikalne drzewa-rzeźby: Drzewo Różowe, Drzewo Pomarańczowe, Drzewo Cytrynowe oraz Drzewo Turkusowe, których twórcami są Kinga i Mirosław Szczypek ze Stowarzyszenia Artystyczno-Społecznego SKAFANDER oraz Jarosław Urbański artysta rzeźbiarz z Chojnic. Warto też wspomnieć o pięknie wykonanej wiacie przystankowej i mostku "Amigos".

Nie można koło nich przejść obojętnym. Nie tylko ożywiają wiejski krajobraz swoją formą i kolorem, ale też są nośnikami określonej energii przypisanej kolorom. Rzeźby wykonane są z martwych drzew, starych maszyn rolniczych i z różnych , znalezionych na złomowisku elementów, które w ten sposób udało się ocalić od zapomnienia i tchnąć w nie nowe życie.

Oprócz koloroterapii drzewa –rzeźby są miejscami wielu wydarzeń kulturalnych, spektakli teatralnych, działań happeningowych, jak i spotkań społecznych. Przykładem tego mogą być cykliczne Wigilie dla mieszkańców Cieksyna i okolic, czy też Jare Święto. Drzewa koncentrują wokół siebie ludzi, zbliżają, uwrażliwiają na kulturę i sztukę.

Szlak Kolorowych Drzew w Cieksynie jest wyjątkową atrakcją turystyczną w naszej gminie. Rozmieszczenie rzeźb umożliwia przyjemną wędrówkę, podczas której można odkryć piękno wsi Cieksyn.

Dojazd

Jak do nas trafić

  • Adres

    05-192 Cieksyn

  • Współrzędne

    N 52.5899122
    W 20.8034903

Nawiguj Mnie